Treść główna

Kalendarz wydarzeń

Wyprawa kajakowa po Międzyodrzu
Termin: Sobota 25 Wrzesień 2021, 09:00 - 12:00
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie
Miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie

W sobotę 25 września 2021 r. zapraszamy na czwartą i ostatnią w tym roku wyprawę kajakową po Międzyodrzu. Popływamy trochę po Międzyodrzu, trochę po Ciepłym Kanale, do ujścia Tywy. Mało kto wie gdzie ono jest i jak bardzo arcyciekawa jest to rzeka.

Cała trasa będzie miała ok. 10,5 km, czas pływania ok. 3 h. Poziom trudności to 2 w skali 10 punktowej. Cena za kajak to 50,00 zł. Zapisy pod numerem telefonu 789 035 121 lub osobiście w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie (ul. Nadodrzańska 1, Nabrzeże Miejskie).

Regulamin uczestnictwa w wyprawie kajakowej

1. Uczestników wyprawy kajakowej (dalej zwanego wyprawą) obowiązuje znajomość poniższego regulaminu i bezwzględne stosowanie się do jego postanowień.
2. Organizatorem wyprawy jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie (OSiR) i Gmina Gryfino.
3. Wyprawa odbędzie się w sobotę 25 września 2021 r. z Gryfina o godzinie 9:00. Zakończenie na plaży w Gryfinie. Wyprawa jest płatna w kwocie 50 zł za kajak. W cenę wliczone jest:
- wypożyczenie sprzętu z wyposażeniem (kajak 2-osobowy, wiosło, kamizelka asekuracyjna - sprzęt przed startem wyprawy będzie zdezynfekowany),
- opieka wykwalifikowanego ratownika oraz przewodnika.
Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
4. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w wyprawie wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
5. Zapisy na wyprawę odbywają się w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie pod numerem telefonu 789 035 121 lub osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00. Liczba miejsc ograniczona.
6. Zgłoszenie musi zawierać imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego.
7. Każda osoba, która zgłasza swój udział w wyprawie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych oraz wykorzystanie swojego wizerunku dla celów promocyjnych (np. relacje prasowe) zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych; RODO; Dz. U. Unii Europejskiej L z 2016 r. nr 119, str. 1 oraz Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1000 z późn. zm.).
8. Uczestnicy przychodzą na miejsce zbiórki w Gryfinie (plaża nad Odrą, ul. Sportowa) do godziny 8:45 i uiszczają opłatę.
9. Przewidywany czas trwania wyprawy to ok. 3 godziny, orientacyjna długość trasy to ok. 10,5 kilometrów.
10. Uczestników obowiązuje ubiór dostosowany do warunków pogodowych, a przy tym taki, którego nie będzie żal przybrudzić.
11. Uczestników obowiązuje kategoryczny zakaz spożywania napojów alkoholowych i pobudzających, palenia tytoniu, e-papierosów i zażywania środków odurzających.
12. Uczestnicy wyprawy natychmiast zgłaszają opiekunowi wszelkie dolegliwości zdrowotne i objawy złego samopoczucia.
13. Podczas wyprawy zabrania się:
- stania i kucania w kajaku,
- siadania na burcie, dziobie, rufie, kamizelkach asekuracyjnych,
- skakania z kajaka do wody,
- korzystania z kajaka z niezałożoną na siebie kamizelką asekuracyjną.
14. Za ewentualne zniszczenia dokonane przez uczestników podczas wyprawy odpowiedzialność materialną ponoszą ci uczestnicy, którzy ich dokonali.
15. Wszelkie śmieci uczestnicy wyprawy zabierają ze sobą. Obowiązuje kategoryczny zakaz wyrzucania ich poza kajak.
16. Organizatorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności materialnej za przedmioty zgubione lub w inny sposób utracone przez uczestników wyprawy.
17. W przypadku trudnych warunków atmosferycznych (silny wiatr, ulewa itp.) wyprawa ze względów bezpieczeństwa może zostać odwołana. Informacja o tym zostanie przekazana odpowiednio wcześniej na podane numery telefonów.

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń