Treść główna

Kalendarz wydarzeń

Wystawa prac Stowarzyszenia Na Recz Osób Niepełnosprawnych MOST
Termin: Czwartek 01 Październik 2020, 09:00 - 17:00
Organizator: Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Miejsce: Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie

Od wtorku 15-go września w małej galerii Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie będziemy prezentować Państwu prace plastyczne, które wykonali uczestnicy zajęć artystycznych prowadzonych przez instruktora Elżbietę Narzekalak. Wszyscy twórcy prac należą do Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "MOST" Koło nr 1 w Gryfinie. Na ekspozycji pokażemy prace wykonane w przeróżnych technikach. Będzie więc ceramika, monotypia, grafika, ebru, filcowanie.
Wystawa, która kusi rozmaitością i barwnością potrwa do 2 października.
Serdecznie zapraszamy. Warto przyjrzeć się tym pięknym dziełom i zainspirować.

Zajęcia z dziećmi, które prowadzę w Stowarzyszeniu, mają na celu działania terapeutyczne oraz są ważnym elementem ich dalszego rozwoju. Dlatego staram się je dobrze zaplanować i systematycznie prowadzić. Analizując etapy rozwoju twórczości plastycznej można zauważyć, że zatrzymały się one na etapie schematów uproszczonych, rzadko wzbogaconych.
Zajęcia plastyczne są bardzo ważnym elementem ich terapii i wspomagania rozwoju.
Prezentowane na wystawie prace pięknie pokazują, że umiejętności techniczne można doskonalić, można mieć poczucie zadowolenia, radości, odprężenia oraz zaspokojoną potrzebę działania. Twórczość plastyczna, oprócz funkcji terapeutycznych, wspomaga rozwój. Pomaga rozwijać spostrzegawczość, wyobraźnię, myślenie, doskonali koncentrację uwagi oraz ćwiczy pamięć. Wymienione funkcje poznawcze są nieustannie usprawniane poprzez wyzwalanie aktywności twórczych naszych podopiecznych, które możemy podziwiać podczas prezentacji prac na tej wystawie. Efekt końcowy nie ma absolutne żadnego znaczenia, najważniejszy jest proces tworzenia. (Elżbieta Narzekalak)

O stowarzyszeniu:

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "MOST" Koło nr 1 w Gryfinie powstało we wrześniu 2015 roku z inicjatywy rodziców dzieci niepełnosprawnych z Gryfina i okolic.
Stowarzyszenie ma pod swoją opieką osoby w wieku od 3 do 24 lat, z różnymi rodzajami niepełnosprawności m.in. dotknięte autyzmem, zespołem Downa i mózgowym porażeniem dziecięcym, a także niedosłyszące.
Głównym celem Stowarzyszenia jest inicjowanie oraz wspieranie działań pozwalających naszym dzieciom na aktywne uczestnictwo w życiu społecznym oraz zapobieganie ich wykluczeniu.

 

1

Najbliższe wydarzenia

Wystawa filatelistyczna
05 12 2022 - 05 12 2022
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Wystawa filatelistyczna
06 12 2022 - 06 12 2022
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Wystawa filatelistyczna
07 12 2022 - 07 12 2022
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Wystawa filatelistyczna
08 12 2022 - 08 12 2022
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie