Treść główna

Kalendarz wydarzeń

Wycieczka piesza z okazji powitania lata
Termin: Sobota 27 Czerwiec 2020, 09:00 - 14:00
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie
Miejsce: Gmina Gryfino

27 czerwca 2020 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie i Gmina Gryfino zapraszają na pieszą wycieczkę z przewodnikiem Andrzejem Urbańskim po gminie Gryfino z okazji powitania lata. Wędrówkę rozpoczniemy na przystanku kolejowym w Pacholętach, skąd udamy się do Gryfina. Po drodze przewodnik pokaże i opowie o takich miejscach jak:
- pozostałości młyna i wiatraka Pacholątka (w okolicy Krzypnicy),
- Znikający Strumień,
- wodociągi Pastuszka,
- lapidarium w Krajniku,
- "mroczne" sanatorium,
- Krzywy Las,
- Tywa i jej Wysoka Skarpa
- stary młyn w Żórawkach,
- ruiny folusza Robacznik,
- młyn w Szczawnie,
- nowa ścieżka rowerowa,
- okolice Doliny Storczykowej,
- jezioro Pod Rakarzem,
- źródła Młynówki.
Będzie to trasa, która miała odbyć się w marcu z okazji powitania wiosny, lecz z powodu epidemii koronawirusa i obostrzeń wprowadzonych przez polski Rząd, musiała zostać odwołana. Całość trasy wyniesie ok. 19 km, na przejście trzeba poświęcić ok. 4-5 godzin. Poziom trudności niski.

Spotykamy się na stacji kolejowej w Gryfinie (peron 2) do 8:42. O tej godzinie odjeżdża pociąg (relacja Szczecin Główny - Zielona Góra). W Pacholętach będziemy o 8:49. Osoby, które będą posiadać indywidualny transport lub mieszkają w okolicy i nie muszą dojeżdżać, powinny być na miejscu do godziny 8:55. Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, podczas wycieczki należy zakryć nos i usta maseczką lub częścią odzieży, chyba że zostanie zachowany odstęp ponad 2 metry. W pociągu zakrywanie nosa i usta jest konieczne w każdej sytuacji.

Wycieczka jest bezpłatna. Jedyne koszty jakie ponoszą uczestnicy to zakup biletu na pociąg do Pacholąt. Zapisy pod numerem telefonu 789 035 121 lub osobiście w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie (ul. Nadodrzańska 1, Nabrzeże Miejskie). Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

plakat

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń