Treść główna

Kalendarz wydarzeń

Spotkanie autorskie z Małgorzatą i Ryszardem Mateckimi
Termin: Piątek 09 Grudzień 2016, 17:00 - 18:00
Organizator: Wiejski Kocur, Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Miejsce: Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie

W piątek 9 grudnia 2016 r. o godzinie 17:00 w gryfińskim Centrum Informacji Turystycznej na Nabrzeżu Miejskim odbędzie się spotkanie autorskie z Małgorzatą i Ryszardem Mateckimi. Tematem będzie nowo wydany przewodnik zatytułowany "Zachodnie zakole Odry - wokół Puszczy Piaskowej. Tom I".

O publikacji:
Tajemnicze szachownice i malowidła w malutkim kościółku, ogromne głazy i jedyna w Europie pamiątka po przyrodzie sprzed 5 tysięcy lat, ogromne cmentarzysko mamutów,  Mała Francja, park stworzony z miłości.... Od dłuższego czasu brakowało popularnego przewodnika po południowej części powiatu gryfińskiego i województwa zachodniopomorskiego, które przyciąga niezwykłą różnorodnością ukształtowania terenu, ciekawą historią, architekturą i przyrodą. Lukę tę uzupełnił w końcu wyczekiwany przewodnik. Tom pierwszy obejmuje teren Puszczy Piaskowej wraz z przyległymi miejscowościami. Autorzy skupiają się nie tylko na suchych informacjach, ale podają mnóstwo anegdot i ciekawostek z opisywanego terenu ilustrując je współczesnymi i archiwalnymi fotografiami. Dodatkowym atutem są szczegółowe mapy z naniesionymi informacjami przydatnymi turyście.

Do wiosny mają pojawić się następne dwa tomy, które pozwolą na spędzenie trzech intensywnych weekendów w tym jeszcze niedocenionym pod względem turystycznym regionie.

plakat

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń