Treść główna

Kalendarz wydarzeń

II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Baltic Neopolis Festival
Termin: Sobota 27 Sierpień 2016, 18:00 - 19:00
Organizator: Baltic Neopolis Orchestra
Miejsce: Nabrzeże Miejskie w Gryfinie

W sobotę 27 sierpnia 2016 r. o godzinie 18:00 na Nabrzeżu Miejskim w Gryfinie wystąpi zespół Guimarães String Quartet w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Baltic Neopolis Festival. To portugalski kwartet smyczkowy, który prowadzi swoją działalność w najstarszej stolicy Portugalii - Guimarães. W skład grupy wchodzą młodzi artyści, absolwenci akademii muzycznych w Londynie, Sankt Petersburgu i Hanowerze. Kwartet koncertuje w Europie i Azji, jak również prowadzi własny sezon artystyczny w Guimarães. Artyści wykonują światowy repertuar, od kompozytorów baroku aż po współczesność. Prócz kanonu światowej literatury kameralnej zespół specjalizuje się w odnajdywaniu i prezentowaniu mniej znanych dzieł powstałych w Hiszpanii, Portugalii i Ameryce Południowej. Próbka muzyki dostępna jest pod linkiem www.youtube.com/watch?v=xSHcszlCi-E

W Gryfinie zaprezentowany zostanie koncert zatytułowany "Dwa światy z muzyką". Grupa zagra utwór czeskiego kompozytora Antonina Dvoraka (Kwartet smyczkowy F-dur "amerykański", op. 96), napisany w Ameryce Południowej, związany z tamtejszymi tradycjami muzycznymi. W programie także kwartet smyczkowy autorstwa argentyńskiej kompozytorki Claudii Montero (Cuarteto para Buenos Aires). Wiele światów, bogactwo kultur, egzotyczne współbrzmienia - zapraszamy na tę niezwykłą opowieść smyczkową, która połączy dwie półkule naszego globu. Wstęp wolny!

plakat

Baltic Neopolis Festival jest przedsięwzięciem odbywającym się już po raz drugi w województwie zachodniopomorskim. Festiwal zakłada współpracę muzyków i artystów z całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem krajów Morza Bałtyckiego. Dzięki zaplanowanym w ramach festiwalu inicjatywom możliwe jest zaproszenie szerokiego grona wybitnych artystów. Odbędzie się ok. 20 koncertów, m.in.: węgierskiego skrzypka Sándora Jávorkai, słowackiej gitarzystki Miriam Rodriguez Brüllová, czeskiego wiolonczelisty Petar Nouzovský, hiszpańskiego trębacza Vincente Camposa, znakomitego, bułgarskiego skrzypka Vasko Vassileva i singapurskiej pianistki Pameli Tan-Nicholson, mamy i autorki sukcesu Vanessy Mae. Festiwal ma na celu budowanie nowej publiczności oraz rozwijanie kultury w miejscach mniej dostępnych. Ważnym elementem jest to, że koncerty odbędą się m.in. w miejscach odnowionych ze środków europejskich.

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń