Kalendarz wydarzeń

Wystawa malarska "Oazy traw"
Termin: Od Poniedziałek 15 Maj 2017 -  09:00
Do Sobota 03 Czerwiec 2017 - 17:00
Organizator: Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Miejsce: Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie

W poniedziałek 15 maja 2017 r. o godzinie 17.00 zapraszamy do siedziby Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie na wernisaż wystawy malarskiej Moniki Kuriaty pod tytułem "Oazy traw". Prace tej autorki mogliśmy zobaczyć w naszej galerii w zeszłym roku. Były to portrety aktorów Teatru Bomba Bomba z Gryfina i Teatru Barenherz ze Schwedt. Na tej wystawie zaprezentowane zostaną prace inspirowane przyrodą, malarskie, barwne, niemal poetyckie. Wystawę będzie można zwiedzać do 3 czerwca 2017 r. w godzinach 9.00-17.00. Wstęp wolny.

1

Autorka o wystawie:
Malarstwo to moja pasja, miłość i sposób opowiadania o świecie. Tym razem to opowieść inspirowana przyrodą. Trawy, kwiaty, dmuchawce i wiatr zaklęte w obrazach. Czarne, głębokie tło, z którego wyłaniają się motywy roślinne bądź abstrakcyjne, to charakterystyczne cechy tej serii moich prac. Technika jaką się tu posługuję (autorska) należy do moich ulubionych i wracam do niej z upodobaniem od wielu lat. A przyroda to obszar inspiracji, który właściwie nie ma końca, sięgam więc do niego zawsze chętnie i z pasją. Zapraszam Państwa do świata emocji, wrażeń, kolorów.

Monika Kuriata - gryfinianka z pochodzenia. Tu mieszka od wielu lat, pracuje i tworzy. Jest absolwentką PLSP w Szczecinie i Uniwersytetu Szczecińskiego. Maluje, rysuje, zajmuje się grafiką komputerową, fotografią, montażem filmu. Lubi przyglądać się światu i opowiadać o tym poprzez swoją twórczość.

2

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń