Kalendarz wydarzeń

II Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
Termin: Poniedziałek 24 Kwiecień 2017, 10:00 - 16:00
Organizator: Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze
Miejsce: Nabrzeże Miejskie w Gryfinie

W poniedziałek 24 kwietnia 2017 r. od godziny 10:00 gryfińskie Nabrzeże Miejskie po raz kolejny zamieni się w miejsce zmagań i rywalizacji w niesieniu pomocy innym za sprawą II Powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy. Młodzi mieszkańcy naszego powiatu będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy w warunkach maksymalnie zbliżonych do rzeczywistych. Organizowane w ubiegłym roku po raz piąty, lecz w znacznie zmienionej formie jako pierwsze Powiatowe Mistrzostwa Pierwsze Pomocy udowodniły, jak wielka jest chęć posiadania wiedzy w zakresie bezpieczeństwa wśród młodych. Organizatorzy przewidują, że w tegorocznych zmaganiach weźmie udział 156 uczestników. Reprezentanci 9 gmin z powiatu gryfińskiego, zjednoczeni w 5 osobowych zespołach, podzieleni w 3 kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych poprzez rywalizację, ale i zabawę, praktycznie sprawdzą swoją wiedzę podczas ściśle dopracowanych scen pozoracyjnych. Nieprzewidywalność stacji związanych z pierwszą pomocą takich jak: wypadek drogowy, pożar czy napad na bank, jak w ubiegłych latach, stają się nie tylko możliwością do sprawdzenia w praktyce własnej wiedzy i wyłonienia najlepszej z drużyn. Są one również widowiskiem obok którego nikt nie przejdzie obojętnie i nie odejdzie bez podstawowej wiedzy o udzielaniu pomocy. Na wygrane drużyny czekają przechodnie puchary Powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy. Zawody skierowane są nie tylko do samych uczestników wydarzenia. Na wszystkich przybyłych tego dnia na gryfińskie nabrzeże czekać będą również dodatkowe atrakcje, takie jak: stanowiska profilaktyczne, pokaz sprzętu i pojazdów straży pożarnej, policji oraz straży granicznej, a także pokaz tresury psa Lego. Tegoroczne mistrzostwa realizowane są w ramach projektu Zwolnieni Z Teorii.

Program:
10:00 - oficjalne otwarcie mistrzostw
10:30 - rozpoczęcie zmagań drużyn
13:00 - zakończenie i rozdanie nagród szkół podstawowych
15:00 - pokaz ratownictwa PUM
15:30 - oficjalne zakończenie mistrzostw

plakat

Głównymi organizatorami wydarzenia są Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze, Straż Miejska w Gryfinie oraz Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gryfinie.

Patronat honorowy: Poseł na Sejm RP Artur Szałabawka, Wojewoda Zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa,  Rektor  Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie prof. dr hab. n. med. Bogusław Machaliński, Starosta Powiatu Gryfińskiego Wojciech Konarski.
Patroni: Burmistrzowie miast i gmin Gryfino, Chojna, Mieszkowice, Cedynia, Moryń, Trzcińsko-Zdrój, Wójtowie gmin Banie, Widuchowa, Stare Czarnowo.
Patronat merytoryczny: NZOZ Medica Szczecin, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie filia Gryfino, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie oraz Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie.
Sponsor strategiczny: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Zespół Elektrowni Dolna Odra.
Sponsorzy: Jaeger Polska, Parker Hannifin Auto-Tech Composites Polska sp. z.o.o
Patroni medialni: Radio Szczecin, TVP3 Szczecin, Gazeta Gryfińska, egryfino.pl, chojna24.pl, gryfino24.info

Najbliższe wydarzenia

3. Gryfiński Bieg Niepodległości
11 11 2020 - 11 11 2020
Nabrzeże Miejskie w Gryfinie
XXII Grand Prix Gryfina w Biegach Górskich (I rzut)
21 11 2020 - 21 11 2020
Górka Miłości w Gryfinie
XXII Grand Prix Gryfina w Biegach Górskich (II rzut)
05 12 2020 - 05 12 2020
Górka Miłości w Gryfinie