We wtorek 26 lipca 2016 r. o godz. 17:00 w małej galerii gryfińskiego Centrum Informacji Turystycznej na Nabrzeżu Miejskim odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Głuszko. Jest to już druga ekspozycja obrazów gryfińskiego autora wystawiona w tym roku w CIT. Potrwa do piątku 12 sierpnia 2016 r. Czynna będzie w godzinach 9:00-17:00.

O WYSTAWIE
Głównym tematem wystawy jest kobieta. Malowanie ich to wyzwanie. A przy tym praktyczna nauka: o proporcjach, o cieniowaniu, o odpowiednim doborze oświetlenia. Zaprezentowane zostaną prace z których większość stanowi elementy opowieści z gatunku science-fiction/horror. Akcja rozgrywa się w tajemniczym dworku w miejscowości Zasnów w województwie zachodniopomorskim, zbudowanym nad jeziorem Sosnowym, w którym znaleźć można księgi zapisane tajemniczym językiem, wieczorem ujrzeć kryptydy czyli zwierzęta nieznane nauce, a dziwne dźwięki i skrzypienia są tam codziennością.

O AUTORZE
Tomasz Głuszko urodził się w Szanghaju, w Chinach. Jego rodzice są Polakami, więc mam jak najbardziej europejskie rysy i tzw. rodowód, ale jego dusza pochodzi z innego kontynentu.
Rysuję od zawsze, od najmłodszych lat. Początkowo były to kredki i ołówek. Potem wciągnęły go farby plakatowe, dzięki którym zaczął uzyskiwać całkiem obiecujące rezultaty. W międzyczasie sporo rzeczy robił ołówkiem oraz cienkopisem, dodając niekiedy odrobinę plakatówki dla wywołania ciekawszych efektów.
Następnym krokiem była farba akrylowa, aż wreszcie wszystkie wieloletnie eksperymenty doprowadziły do odnalezienia początku drogi, którą zawsze chciał odnaleźć: stworzenie swojej własnej receptury służącej do przekształcania tego czym kipi wyobraźnia w dwuwymiarową, widzialną postać. Owym początkiem stał się stary, dobry ołówek z domieszką farby akrylowej i niekiedy węgla.

Najbliższe wydarzenia

Wystawa "Legendy w rękach dziecka"
18 09 2019 - 18 09 2019
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Wystawa "Legendy w rękach dziecka"
19 09 2019 - 19 09 2019
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
XXVI Czwartki Lekkoatletyczne - II rzut
19 09 2019 - 19 09 2019
Stadion na Górnym Tarasie w Gryfinie
Wystawa "Legendy w rękach dziecka"
20 09 2019 - 20 09 2019
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie