W sobotę 18 czerwca 2016 r. na Stadionie Miejskim w Gryfinie odbył się mecz sparingowy pomiędzy miejscowym, IV ligowym Energetykiem a ekstraklasową Pogonią Szczecin. Spotkanie zakończyło się rezultatem 7:1 dla gości ze Szczecina. Cieszyła frekwencja, której na gryfińskim stadionie w takiej ilości dawno nie widziano.

Portowcy objęli prowadzenie w 9. minucie. Przed polem karnym piłkę otrzymał Adam Gyurcsó. Węgier przyjął, a następnie uderzył z okolicy „szesnastki” i nie dał szans bramkarzowi. Sześć minut później było 2:0. Bardzo ładnie prawą stroną podłączył się David Niepsuj. Boczny obrońca dograł w pole karne, gdzie z pierwszej piłki trafił Łukasz Zwoliński. Na kolejną bramkę kibice czekali aż do końca pierwszej połowy. Bo chociaż wcześniej Portowcy byli bardzo aktywni, to nie mogli trafić. W 45. minucie z lewej strony dośrodkował Gyurcsó, a piłkę do bramki z bliska wpakował Adam Frączczak!

Na drugą połowę trener wprowadził pięciu nowych zawodników, a wśród nich nowego piłkarza Portowców Kamila Drygasa. I już po chwili gry szczecinianie podwyższyli. Dobrze z lewej strony dośrodkował Hubert Matynia, a akcję zamknął prowadzony chwilę wcześniej Robert Obst. Dwa kolejne gole Pogoń zdobywała po akcjach „sam na sam” z bramkarzem. Najpierw Ricardo Nunes przymierzył i silnym strzałem nie dał szans bramkarzowi, a kilka minut później Rafał Murawski ze stoickim spokojem posłał piłkę do bramki strzałem po ziemi. W 69. minucie Obst świetnie uprzedził rywala, a następnie wyłożył piłkę wprowadzonemu chwilę wcześniej Seiyi Kitanie. Młody Japończyk dopełnił formalności. W 83. minucie Energetyk strzelił honorowego gola - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Szymon Sidorowicz trafił głową. Okazało się, że tym samym ustalił wynik spotkania.

Źródło: Pogoń Szczecin