W dniu 20 czerwca 2016 r. na gryfińskim nabrzeżu miały miejsce ćwiczenia powiatowe Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej z terenu powiatu gryfińskiego oraz służb wspomagających. W ćwiczeniach udział brały siły i środki: Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie, OSP Radziszewo, OSP Wełtyń, OSP Sobieradz, OSP Chwastnica, OSP „Rafer”, OSP Banie, OSP Widuchowa, Straż Miejska, Policja, przedstawiciele wydziałów Zarządzania Kryzysowego ze Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta i Gminy Gryfino. Łącznie ok. 60 osób.

Założenie ćwiczeń przewidywało kolizję dwóch jednostek pływających, w następstwie której nastąpił wybuch i pożar, który objął swoim zasięgiem obydwie jednostki. Zderzenie spowodowało uszkodzenie łodzi i wyciek paliwa z jednego ze zbiorników bezpośrednio do wody. W wyniku pożaru poszkodowane zostały trzy osoby. Jedna z osób znajdujących się na uszkodzonej łodzi uległa poparzeniu, a dwie znalazły się poza burtą.

Zdarzenie miało miejsce na rzece Odra Wschodnia, w południowej części nabrzeża w Gryfinie. Służby ratownicze miały za zadanie ewakuację poszkodowanych z wody i z jednostki pływającej oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy, a także ugaszenie pożaru. Kolejnym zadaniem było opanowanie i ograniczenie wycieku paliwa przy pomocy specjalistycznego sprzętu w tym zapory elastycznej o długości 150 m oraz separatora służącego do zbierania zanieczyszczeń chemicznych z powierzchni wody.

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie

Najbliższe wydarzenia

Wystawa obrazów Marianny Bieniek
29 01 2020 - 29 01 2020
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Wystawa obrazów Marianny Bieniek
30 01 2020 - 30 01 2020
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Wystawa obrazów Marianny Bieniek
31 01 2020 - 31 01 2020
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie