W Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie od początku czerwca trwa wystawa prac podopiecznych pracowni plastycznych Elżbiety Narzekalak, Kariny Tyły i Małgorzaty Ragan z Gryfińskiego Domu Kultury pn. "Małe rączki duża sztuka". Zaprezentowane prace wzięły udział w Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży 2019, którego finał odbył się we wtorek 18 czerwca 2019.
 
 

 
W przeglądzie wzięły udział trzy zespoły/pracownie plastyczne, które przedstawiły do konkursu w sumie 76 prac. Jury w składzie Elżbieta Stasiak (znana gryfińska malarka i pedagog) oraz Maja Rumbuć (instruktor i plastyk), wnikliwie obejrzało wystawiony w galerii CIT dorobek dziecięcej twórczej aktywności. Ocena prac nie należała do łatwych. Każda z pracowni prezentowała odmienny i interesujący styl pracy z dziećmi, co dało efekty w postaci pomysłowych i oryginalnych prac.
Jak przyznały jurorki, tegoroczny przegląd prezentował ciekawe wypowiedzi plastyczne dzieci i młodzieży. Wśród młodych artystów dominowały prace o tematyce im bliskiej. W pracach widać było, że podopieczni pracowni GDK czują się swobodnie korzystając z różnorodnych technik plastycznych. Nie boją się wypowiedzi w czerni i bieli, jak i odwagi kolorystycznej. Po długiej naradzie jurorki zdecydowały przyznać nagrody i wyróżnienia w Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży 2019.
 
Nagrody z pracowni Kariny Tyły otrzymali:
Bożena Rożko (6 lat)
Szymon Jewsiejej (10 lat)
Asia Kowalczyk (5 lat)
Wyróżnienie:
Kuba Smolnik (8 lat)
 
Nagrody z pracowni Małgorzaty Ragan otrzymali:
Artur Błasiak (6 lat)
Jakub Wiśniewski (6 lat)
Kornelia Kudnicka (12 lat)
Wyróżnienie:
Marysia Kalin (6 lat)
 
Nagrody z pracowni Elżbiety Narzekalak otrzymali:
Barbara Wilczyńska (13 lat)
Hanna Krynicka (8 lat)
Julia Godziuk (8 lat)
Wyróżnienie: Antoś Grodek (8 lat)
 
 
Organizatorem Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży 2019 był Gryfiński Dom Kultury. Partnerami wydarzenia był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie oraz Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie.
Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży 2019 dofinansowany został przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra.
 
Wystawa prac pt."Małe rączki duża sztuka" biorących udział w przeglądzie, będzie prezentowana do połowy lipca b.r. Codziennie odwiedzają ją mali i duzi gryfinianie podziwiając kreatywność i talent młodych artystów.
 
(opracowanie i zdjęcia GRYFIŃSKI DOM KULTURY)
 
 
 
 
 
 

 

Najbliższe wydarzenia

Wystawa "Irysy" - obrazy Elli Stasiak
10 08 2020 - 10 08 2020
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Wystawa "Irysy" - obrazy Elli Stasiak
11 08 2020 - 11 08 2020
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Wystawa "Irysy" - obrazy Elli Stasiak
12 08 2020 - 12 08 2020
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Wystawa "Irysy" - obrazy Elli Stasiak
13 08 2020 - 13 08 2020
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie