1

"Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty!". W końcu przyszła na dobre, jak w piosence Marka Grechuty. Nie znaczy to jednak, że od teraz powinniśmy tylko spacerować i wędrować na świeżym powietrzu. W najbliższych dniach zaplanowano wiele interesujących wydarzeń pod tzw dachem o których szerzej piszemy poniżej.

5 KWIETNIA 2018 (CZWARTEK)

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych zaprasza na spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej gryfińskiej Biblioteki Publicznej. Na spotkaniu dyskusja toczyć będzie się o książce Mariusza Sieniewicza pt.: "Żydówek nie obsługujemy".

2

Rozpoczęły się decydujące mecze XXIV edycji GALKO czyli Gryfińskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki Oldbojów. W 24 serii gier o godzinie 19:00 mecz o miejsca 5-8 zagrają między sobą drużyny SKSM i ALO. Mecz finałowy wystartuje o godzinie 20:00. Zmierzą się w nim Bud-Mat oraz SHE Biżuteria. Mecz o 3 miejsce rozpocznie się o godzinie 21:00 a w nim spotkają się Dolna Odra i Cech. Wstęp na widownię bezpłatny. Wszystkie mecze odbywają się w sali Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfinie.

3

Broadway Club, mieszczący się w Centrum Wodnym Laguna w Gryfinie, zaprasza na 6 kolejkę Gryfińskiej Ligi Bowlingu, która rozpocznie się o godzinie 20:00. Jest to czwarta edycja wydarzenia, składająca się z 10 rund. Liga skierowana jest do mieszkańców powiatu gryfińskiego, którzy chcą się zmierzyć we wspólnej grze razem z innymi. Nie ma ograniczeń wiekowych, ani podziału na kobiety i mężczyzn. Gra jest indywidualna, bez łączenia w drużyny. Podczas trwania ligi nikt nie odpada z gry. Do ligi zapisują się różne osoby, bez względu na osiągane wyniki w grze. Zwycięzca otrzyma puchar i nagrodę. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymują 10% na wszystko w lokalu. Koszt to 29 zł dla osób, które grały w lidze w poprzednich edycjach, a dla nowych uczestników 39 zł.

4

6 KWIETNIA 2018 (PIĄTEK)

O godzinie 15:30 w Gryfińskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie na temat projektu Społecznik 2018 - o ideii Programu i jego dwóch filarach (dotacjach do 3 i 10 tys). Zaproszenie kierowane jest szczególnie do przedstawiciele NGO i grup nieformalnych.

5

7 KWIETNIA 2018 (SOBOTA)

O godzinie 9:00, na gryfińskim Nabrzeżu Miejskim, odbędzie się wydarzenie o nazwie "Aktywny Poranek". Jest to trening grupowy dla każdego kto chce aktywnie rozpocząć dzień. Zajęcia są otwarte i darmowe, prowadzone przez trenera personalnego Joannę Szczupak.\

6

O godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Gryfinie odbędą się eliminacje powiatowe 46. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Celem turnieju jest poznawanie przez młodzież piękna ziemi ojczystej, jej przeszłości i teraźniejszości, popularyzowanie krajoznawstwa i turystyki jako formy aktywnego wypoczynku, propagowanie kultury wycieczkowania i rozwijanie sprawności fizycznej. Turniej organizowany jest w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadpodstawowe. Organizatorami turnieju są: Gryfiński Dom Kultury oraz Pracownia Regionalna PTTK w Szczecinie.

7

O godzinie 11:00 na Stadionie Miejskim w Gryfinie odbędzie się mecz 18 kolejki I klasy juniorów starszych pomiędzy Energetykiem Gryfino a Białymi Sądów. Wstęp wolny.

8

W Pałacyku pod Lwami o godzinie 16:00 rozpocznie się koncert muzyki perkusyjnej. To pierwsza tegoroczna odsłona cyklu "Muzyczny Pałacyk". W koncercie wezmą udział młodzi adepci gry na ksylofonie, kotłach oraz zestawie perkusyjnym. Program koncertu obejmuje utwory muzyki klasycznej oraz rozrywkowej. Wstęp wolny.

9

8 KWIETNIA 2018 (NIEDZIELA)

O godzinie 11:00 na boisku w Gardnie odbędzie się mecz 10 kolejki II klasy juniorów pomiędzy Grotem Gardno a Odrzanką Radziszewo. Wstęp wolny.

O godzinie 15:00 na boisku w Gardnie odbędzie się mecz 16 kolejki A klasy grupy 4 pomiędzy Grotem Gardno a LUKSem Krzywin. Wstęp wolny.

9 KWIETNIA 2018 (PONIEDZIAŁEK)

O godzinie 17:00 w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie odbędzie się otwarcie I Wystawy Indywidualnej Bogusławy Kryczki, mieszkanki Gryfina, słuchaczki Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na ekspozycji zaprezentowane zostanie 36 prac malarskich, wśród których znajdą się: autoportret w ołówku, postać wykonana techniką lawowania, martwe natury wykonane w ołówku, akwreli i oleju, mozaiki malowane akrylem na blejtramach, ilustracje do ulubionych książek lub filmów wykonane akwarelą, pejzaże Gryfina i okolic oraz miejscowości nadmorskich Włoch, które utrwalił na zdjęciach mąż autorki, Leon Kryczka, aby mogła je przenieść na płótno. Wstęp wolny.

10

Biegowe 10/6 to inicjatywa rekreacyjno-sportowa zorganizowana przez Klub Biegacza Hermes Gryfino. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na wspólne bieganie 10 km w tempie 6 min/km. Rozpoczęcie przy kamieniu w Parku Miejskim w Gryfinie o godzinie 19:00. Bez opłat.

11

10 KWIETNIA 2018 (WTOREK)

Drugi tegoroczny koncert w ramach cyklu "Muzyczny Pałacyk" rozpocznie się o godzinie 18:00 w Pałacyku pod Lwami. Tym razem rozbrzmiewać będzie muzyka gitarowa. Będzie to recital w wykonaniu Jakuba Mazura i Mateusza Leonowicza z Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Wstęp wolny. Przed południem rozpoczną się warsztaty gitarowe. Zajęcia poprowadzi mgr Piotr Pałac - nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Warsztaty odbywać się będą w godzinach 13:30-17:30.

12

11 KWIETNIA 2018 (ŚRODA)

Wieczorne Bieganie w Gryfinie to grupa ludzi, którzy lubią biegać, razem spędzać czas i wspólnie wyjeżdżać na zawody. Środowe spotkania to bieg mający charakter towarzyski i bez opłat. Długość trasy zazwyczaj wynosi od 5 do 10 km. Start o godzinie 19:00 obok Tawerny na Nabrzeżu Miejskim w Gryfinie.

13

KINO GRYF

W związku z przygotowaniami do Koncertu Premier Teatru Tańca Ego Vu gryfińskie kino nie będzie wyświetlać filmów w najbliższych dniach.

WYSTAWY

W Gryfinie można oglądać następujące wystawy:

1. Wystawa malarstwa Bogusławy Kryczki - autorka jest mieszkanką Gryfina, słuchaczką Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. na ekspozycji zaprezentowanych zostało 36 prac malarskich, wśród których znajdą się: autoportret w ołówku, postać wykonana techniką lawowania, martwe natury wykonane w ołówku, akwreli i oleju, mozaiki malowane akrylem na blejtramach, ilustracje do ulubionych książek lub filmów wykonane akwarelą, pejzaże Gryfina i okolic oraz miejscowości nadmorskich Włoch, które utrwalił na zdjęciach mąż autorki, Leon Kryczka, aby mogła je przenieść na płótno.

MIEJSCE: Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie, ul. Nadodrzańska 1, Nabrzeże Miejskie
TERMIN: od 10 do 26 kwietnia 2018 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00

10

Najbliższe wydarzenia

Wystawa "Irysy" - obrazy Elli Stasiak
04 08 2020 - 04 08 2020
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Wystawa "Irysy" - obrazy Elli Stasiak
05 08 2020 - 05 08 2020
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Wystawa "Irysy" - obrazy Elli Stasiak
06 08 2020 - 06 08 2020
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Wystawa "Irysy" - obrazy Elli Stasiak
07 08 2020 - 07 08 2020
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie