264 osoby ukończyły 46 edycję Biegu Transgranicznego, który odbył się we wtorek 3 października 2017 r. tradycyjnie w Święto Zjednoczenia Niemiec. Start biegu na dystansie 10,9 km miał miejsce na Nabrzeżu Miejskim w Gryfinie, natomiast meta umiejscowiona była w niemieckim Gartz. Zwyciężył Grzegorz Rudziński, reprezentant Gryfińskiego Klubu Sportowego Delf pokonując trasę w czasie 00:38:18. Drugi był Rafał Wilk (Modlitwa Biegania Gryfino, czas 00:38:50), a trzeci Mateusz Janaszkiewicz z Gryfińskiego Klubu Sportowego Delf (czas 00:39:14). Najszybszą na mecie kobietą okazała się Nikolina Szurgocińska reprezentująca Klub Biegacza Hermes Gryfino (czas 00:44:05). Jako druga metę minęła gryfinianka Sylwia Racinowska uzyskując czas 00:45:29, a trzecią zawodniczką biegu została Wioletta Murawska ze Szczecina (czas 00:46:40).