ZE WZGLĘDÓW ATMOSFERYCZNYCH WYCIECZKA ZOSTAŁA ODWOŁANA

Gmina Gryfino i Ośrodek Sporu i Rekreacji w Gryfinie zapraszają w niedzielę 8 października 2017 r. na ostatnią już w tym roku kajakową wycieczkę po Międzyodrzu. Chętne osoby zobaczą wąskie, "ubrane" już w jesienne szaty kanały, kilka budowli hydrotechnicznych (śluzy gospodarcze, przepusty wałowe, przepompownię), może uda się także spotkać szykujące się do odlotów żurawie. Wycieczka będzie przebiegać nową trasą o długości ok. 12-13 km, w połowie małymi kanałami na północ od gryfińskiego mostu, na którą należy przeznaczyć ok 4-5 godzin. UWAGA! Częściowo (ok. 3 km, kilkunastoma odcinkami po ok. 5-10 metrów) trasa jest bardzo wymagająca, z przepychankami przez zarośla przy pomocy wioseł i rąk. W 10 punktowej skali trudności na tym fragmencie trzeba się liczyć z 7-8 punktami. Spróbuj swoich sił i sprawdź czy gryfińska Amazonia, jak mówią o Miedzyodrzu, to prawda czy tylko pusty slogan.

mapa

Rozpoczęcie wycieczki o godzinie 9:00 z gryfińskiej plaży przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gryfinie. Cena za kajak 40 zł. W cenę wliczone jest wypożyczenie sprzętu z wyposażeniem (2-osobowy kajak, wiosło, kamizelka asekuracyjna), opieka wykwalifikowanego ratownika i przewodnik. Rezerwacje przyjmowane są od piątku 29 września w Centrum Informacji Turystycznej pod numerem telefonu 91 852 31 83 lub osobiście.

 Regulamin uczestnictwa w wycieczce kajakowej

1. Uczestników kajakowej wycieczki (dalej zwana wycieczką) obowiązuje znajomość poniższego regulaminu i bezwzględne stosowanie się do jego postanowień.
2. Organizatorem wycieczki jest Gmina Gryfino i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie.
3. Wycieczka odbędzie się 8 października 2017 r. o godzinie 9:00 z plaży nad Odrą. Wycieczka jest płatna w kwocie 40,00 zł za kajak. W cenę wliczone jest wypożyczenie sprzętu z wyposażeniem (2-osobowy kajak, wiosło, kamizelka asekuracyjna), opieka wykwalifikowanego ratownika, przewodnik. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
4. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w wycieczce wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
5. Zapisy na wycieczkę odbywają się w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie pod numerem telefonu 91 852 31 83 lub osobiście od piątku 29 września w godzinach 9:00-17:00. Liczba miejsc ograniczona.
6. Zgłoszenie musi zawierać imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego.
7. Każda osoba, która zgłasza swój udział w wycieczce wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 poz. 883) oraz wykorzystanie swojego wizerunku dla celów promocyjnych (np. relacje prasowe).
8. Płatność należy dokonać gotówką w dniu wycieczki przed jej rozpoczęciem. Uczestnicy przychodzą na miejsce zbiórki (recepcja hotelu OSiR, Gryfino, ul. Sportowa 3) najpóżniej 15 minut przed rozpoczęciem wycieczki i uiszczają opłatę.
9. Przewidywany czas trwania wycieczki to 4-5 godziny.
10. Orientacyjna długość trasy to 12-13 kilometrów.
11. UWAGA! Trasa jest fragmentami mocno wymagająca, z przepychankami przez zarośla przy pomocy wioseł i rąk. Należy być przygotowanym na użycie większej ilości siły.
12. W połowie trasy przewidziany został postój na odpoczynek, gdzie będzie można zjeść i napić się. Wyjście z kajaka odbędzie się w bezpiecznym miejscu.
13. Uczestników obowiązuje ubiór dostosowany do warunków pogodowych, a przy tym taki, którego nie będzie żal przybrudzić.
14. Uczestników obowiązuje kategoryczny zakaz spożywania napojów alkoholowych i pobudzających, palenia tytoniu i zażywania środków odurzających.
15. Uczestnicy wycieczki natychmiast zgłaszają opiekunowi wszelkie dolegliwości zdrowotne i objawy złego samopoczucia.
16. Podczas wycieczki zabrania się:
- stania i kucania w kajaku,
- siadania na burcie, dziobie, rufie, kamizelkach asekuracyjnych,
- skakania z kajaka do wody,
- korzystania z kajaka z niezałożoną na siebie kamizelką asekuracyjną.
17. Za ewentualne zniszczenia dokonane przez uczestników podczas wycieczki odpowiedzialność materialną ponoszą ci uczestnicy, którzy ich dokonali.
18. Wszelkie śmieci uczestnicy wycieczki zabierają ze sobą. Obowiązuje kategoryczny zakaz wyrzucania ich poza kajak.
19. Organizatorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności materialnej za przedmioty zgubione lub w inny sposób utracone przez uczestników wycieczki.
20. W przypadku trudnych warunków atmosferycznych (silny wiatr, ulewa itp.) wycieczka ze względów bezpieczeństwa może zostać odwołana.

2

3

Najbliższe wydarzenia

Wystawa prac Stowarzyszenia Na Recz Osób Niepełnosprawnych MOST
02 10 2020 - 02 10 2020
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
88. Masowe Biegi Przełajowe
03 10 2020 - 03 10 2020
Stadion Miejski w Gryfinie
Wyprawa kajakowa po Międzyodrzu
04 10 2020 - 04 10 2020
Plaża nad Odrą w Gryfinie
Gryfiński Test Coopera
05 10 2020 - 05 10 2020
Stadion Miejski w Gryfinie