1

Trwa Tydzień Bibliotek. W związku z tym wydarzeniem dla mieszkańców przygotowano m.in. kilka ciekawych spotkań autorskich. Na przeciwnym biegunie uroczystość pogrzebowa Honorowego Obywatela Gryfina - Księdza Prałata Bronisława Kozłowskiego. Oprócz tego kilka wydarzeń sportowych i rekreacyjnych, wernisaż wystawy, warsztaty.

11 MAJA 2017 (CZWARTEK)

W Bibliotece Publicznej w Gryfinie trwa zbiórka publiczna pod hasłem "Książka za złotówkę" na której będzie można zakupić używane książki za symboliczną złotówkę lub zostawić swoje przeczytane książki na sprzedaż. Zebrane środki będą przeznaczone na zakup nowych pozycji do księgozbioru Biblioteki. Kiermasz trwa w godzinach 10:00-18:00.

8 maja 2017 r. zmarł Honorowy Obywatel Gryfina - Ksiądz Prałat Bronisław Kozłowski. Proboszcz parafii pw. NNMP w Gryfinie w latach 1972-2010. Ogromnie oddany społeczności, którą przez lata budował. Aktywnie wspierał gryfińskie stowarzyszenia, kulturę i wszelkie działania z nią zawiązane. Budował dobre relacje i łagodził wszelkiego rodzaju napięcia społeczne mając na względzie przede wszystkim dobro każdego człowieka. Uroczystości pogrzebowe zaczną się o godzinie 10:30 jutrznią za zmarłego. O godzinie 11:00 rozpocznie się msza święta pogrzebowa, która odbędzie się w kościele parafialnym p.w. NNMP w Gryfinie pod przewodnictwem ks. abp Andrzeja Dzięgi. Po mszy kondukt żałobny wyruszy na Cmentarz Komunalny w Gryfinie.

12

Trzeci, ostatni rzut przed wielkim powiatowym finałem wiosennej części Czwartków Lekkoatletycznych rozpocznie się o godzinie 16:30 na stadionie przy Zespole Szkół w Gryfinie. Odbędą się następujące konkurencje:
- dziewczęta: 60 m, 300 m, 600 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową,
- chłopcy: 60 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową.
Wstęp na trybuny jest oczywiście bezpłatny.

O godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Biblioteki Publicznej w Gryfinie odbędzie się spotkanie autorskie oraz warsztaty z Piotrem Stankiewiczem autorem książki "Sztuka życia według stoików". Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Wstęp wolny.

2

12 MAJA 2017 (PIĄTEK)

W Bibliotece Publicznej w Gryfinie trwa zbiórka publiczna pod hasłem "Książka za złotówkę" na której będzie można zakupić używane książki za symboliczną złotówkę lub zostawić swoje przeczytane książki na sprzedaż. Zebrane środki będą przeznaczone na zakup nowych pozycji do księgozbioru Biblioteki. Kiermasz trwa w godzinach 10:00-18:00.

"Ekspedycja Amazońska. Śladami Arkadego Fiedlera 80 lat później" to tytuł spotkania, które odbędzie się w sali konferencyjnej Biblioteki Publicznej w Gryfinie o godzinie 12:00. Arkady Radosław Fiedler jest synem Arkadego Fiedlera, znanego polskiego podróżnika i autora wielu książek. Spotkanie w Bibliotece poświęcone będzie dwumiesięcznej wyprawie do Amazonii Boliwijskiej, jaką śladami swojego ojca odbył w towarzystwie czterech Indian z plemienia Takana, do mało znanych ostępów Puszczy Amazońskiej. Wstęp wolny.

3

13 MAJA 2017 (SOBOTA)

O godzinie 9:00, na gryfińskim Nabrzeżu Miejskim, odbędzie się wydarzenie o nazwie "Aktywny Poranek". Jest to trening grupowy dla każdego kto chce aktywnie rozpocząć dzień. Zajęcia są otwarte i darmowe, prowadzone przez trenera personalnego Joannę Szczupak.

4

O godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim w Gryfinie swój mecz w ramach 15 kolejki o mistrzostwo B-Klasy gr. 4 Szczecin rozegra Polonia Gryfino. Przeciwnkiem będzie Sokół II Pyrzyce-Rzepnowo. Wstęp wolny.

W 28 kolejce o mistrzostwo IV ligi jeszcze lider rozgrywek Energetyk Gryfino na Stadionie Miejskim w Gryfinie podejmie drużynę Rasela Dygowo. Początek spotkania o godzinie 15:00, a wstęp jest bezpłatny.

5

Na boisku w Daleszewie o godzinie 17:00 drużyna Nest Paliwa Odrzanki Radziszewo zmierzy się z Ehrle Dobrą Szczecińską w 25 kolejce o mistrzostwo Klasy Okręgowej gr. Szczecin. Wstęp wolny.

W Gardnie, miejscowy Grot rozegra mecz z rezerwami Energetyka Gryfino w ramach 21 kolejki o mistrzostwo A-Klasy gr. 4 Szczecin. Początek o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

Piłkarki nożne Energetyka Junior Gryfino na Stadionie Miejskim w Gryfinie podejmą drużynę Fali Międzyzdroje w 15 kolejce III ligi kobiet. Początek o godzinie 17:30. Wstęp wolny.

6

15 MAJA 2017 (PONIEDZIAŁEK)

W Bibliotece Publicznej w Gryfinie o godzinie 10:00 odbędą się warsztaty dziennikarskie dla uczniów klas VI i gimnazjum prowadzone przez Daniela Łozę - absolwenta Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

O godzinie 17:00 w siedzibie Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie odbędzie się wernisaż wystawy malarskiej Moniki Kuriaty pod tytułem "Oazy traw". Zaprezentowane zostaną prace inspirowane przyrodą, malarskie, barwne, niemal poetyckie. Wstęp wolny.

7

16 MAJA 2017 (WTOREK)

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie zaprasza na warsztaty kulinarne oraz dietetyczne i zdrowego żywienia organizowane przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, które odbędą się w Centrum Aktywności Lokalnej w Gryfinie o godzinie 11:00. Wstęp wolny.

8

O godzinie 18:00 w Klubie Nauczyciela w Gryfinie odbędzie się spotkanie z poezją. Aktorzy Teatru Eliksir zaprezentują utwory zupełnie nieznane i nigdy dotąd niepublikowane. Będą to wiersze gryfińskich poetów specjalnie na tę okazję wyciągnie "z szuflady". Wstęp wolny.

9

17 MAJA 2017 (ŚRODA)

Wieczorne Bieganie w Gryfinie istnieje już trzeci rok i ma stałą grupę uczestników. Bieg ma charakter towarzyski, bez opłat. Długość trasy zazwyczaj wynosi od 5 do 10 km. Start o godzinie 19:00 obok Tawerny na Nabrzeżu Miejskim w Gryfinie.

10

KINO GRYF

W gryfińskim kinie trwa remont. Pomalowane zostaną ściany oraz wymienione fotele. W związku z tym od 4 do 18 maja 2017 placówka będzie nieczynna.

WYSTAWY

W Gryfinie w chwili obecnej można oglądać trzy wystawy:

1. Wystawa "Szachy świata" - ekspozycja w części pierwszej zawiera zbiór kompletów szachowych, które są własnością gryfińskich pasjonatów Królewskiej Gry z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Biały Pion". Prezentowane eksponaty dotarły do Gryfina z pięciu kontynentów. Część druga wystawy, pod patronatem PGE Dolna Odra, to wybór prac plastycznych "Szachy w oczach dziecka" wykonanych przez uczniów klas szachowych działających w Szkole Podstawowej Nr 2 w Gryfinie od 2006 roku.

MIEJSCE: Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie, ul. Nadodrzańska 1, Nabrzeże Miejskie
TERMIN: do 11 maja 2017 w godz. 9:00-17:00

11

2. Wystawa "Oazy traw" - wystawa malarska gryfinianki Moniki Kuriaty. Zaprezentowane zostały prace inspirowane przyrodą, malarskie, barwne, niemal poetyckie.

MIEJSCE: Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie, ul. Nadodrzańska 1, Nabrzeże Miejskie
TERMIN: do 3 czerwca 2017 w godz. 9:00-17:00

7

3. Wystawa "Kolej Bernarda Jarzembowskiego" - pokazane zostały eksponaty związane z kolejnictwem, w tym unikalny dalekopis Morse'a służący do porozumiewania się pomiędzy kolejarzami niemieckimi i polskimi bez konieczności znajomości języka.

MIEJSCE: Galeria Mansarda w Bibliotece Publicznej w Gryfinie, ul. Kościelna 24
TERMIN: do 30 maja 2017 w godz. 8:00-16:00

Najbliższe wydarzenia

Wystawa prac Stowarzyszenia Na Recz Osób Niepełnosprawnych MOST
21 09 2020 - 21 09 2020
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Wystawa prac Stowarzyszenia Na Recz Osób Niepełnosprawnych MOST
22 09 2020 - 22 09 2020
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Wystawa prac Stowarzyszenia Na Recz Osób Niepełnosprawnych MOST
23 09 2020 - 23 09 2020
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Czwartki Lekkoatletyczne
23 09 2020 - 23 09 2020
Stadion sportowy, ul. Iwaszkiewicza 70