1

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij oraz Dzień Kobiet. Tym będziemy żyć w najbliższych dniach w naszym mieście. Nie zabraknie także stałych punktów sportowych i rekreacyjnych oraz wystaw. Zapraszamy do czytania.

2 MARCA 2017 (CZWARTEK)

Do niedzieli trwa 11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij. Pozostały jeszcze cztery dni wypełnione opowieściami z różnych zakątków świata, ale także i z naszego kraju. Organizatorami imprezy są: Gryfiński Dom Kultury, Zakrzywienie Czasoprzestrzeni, Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie. Ceny biletów są dostępne na stronie www.wloczykij.com/index.php?plik=bilety_karnety natomiast program można przejrzeć na stronie www.wloczykij.com/index.php?plik=program

2

GALKO czyli Gryfińska Amatorska Liga Koszykówki Oldbojów. Niedługo zacznie się runda finałowa, w której cztery najlepsze drużyny grać będą ze sobą w grupie mistrzowskiej. Ale zanim to nastąpi do rozegrania pozostała ostatnia kolejka rundy zasadniczej. Najbliższa rozpocznie się o godzinie 19:00 spotkaniem SKSM z ALO. Drugi mecz zacznie się o godzinie 20:00. Spotkają się drużyny Bud-matu i Cechu. Wstęp na widownię bezpłatny. Wszystkie mecze odbywają się w sali Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfinie.

3

Broadway Club, mieszczący się w Centrum Wodnym Laguna w Gryfinie, zaprasza na 8 kolejkę Gryfińskiej Ligi Bowlingu, która rozpocznie się o godzinie 19:30. Jest to już trzecia edycja wydarzenia składająca się łącznie z 10 kolejek. Liga skierowana jest do mieszkańców powiatu gryfińskiego, którzy chcą się zmierzyć we wspólnej grze razem z innymi. Nie ma ograniczeń wiekowych, ani podziału na kobiety i mężczyzn. Gra jest indywidualna, bez łączenia w drużyny. Zwycięzca otrzyma puchar i nagrodę. Podczas trwania ligi nikt nie odpada z gry. Do ligi zapisują się różne osoby, bez względu na osiągane wyniki w grze. Koszt to 39 zł dla nowych uczestników.

4

O godzinie 21:00 w Gryfińskim Domu Kultury rozpocznie się kolejny koncert w ramach festiwalu Włóczykij. Wystąśpi KęKę, reprezentant radomskiej sceny, jeden z najbardziej lubianych i cenionych raperów na polskiej scenie undergroundowej. Bilety w cenie 28 zł są do kupienia przed koncertem.

5

3 MARCA 2017 (PIĄTEK)

Kolejny włóczykijowy koncert wystartuje o godzinie 21:15 w Pubie Wrota do Sławy Andrzeja Suszka. Carmel - wokalistka, która odważnie łączy afrykańską energię ze słowiańską zadziornością. Muzyczne szlify zdobywała w chórach gospel: Szczecin Gospel Choir i poznańskim Zion. Jako wokalistka zespołów Drum Work i Nowy Folkor Afro-Polski całymi garściami czerpie ze swoich afrykańskich korzeni, miksuje z polskim folkiem i doprawia latynoskim sosem. Bilety w cenie 15 zł dostępne przed koncertem.

4 MARCA 2017 (SOBOTA)

O godzinie 9:00 na gryfińskim Nabrzeżu Miejskim odbędzie się wydarzenie o nazwie "Aktywny Poranek". Jest to trening grupowy dla każdego kto chce aktywnie rozpocząć dzień. Zajęcia są otwarte i darmowe, prowadzone przez trenera personalnego Joannę Szczupak.

6

O godzinie 10:00 w Pałacyku pod Lwami wystartuje drugi turniej XIX Szachowego Grand Prix Gryfina. W zawodach uczestniczyć mogą wszyscy chętni bez względu na umiejętności i posiadaną kategorię szachową. Na cały cykl Szachowego Grand Prix Gryfina 2017 składać się będzie dziesięć turniejów eliminacyjnych oraz turniej finałowy. Wpisowe 11 zł w całości przeznaczone będzie na nagrody i organizację przyszłych turniejów.

15

O godzinie 11:00 na gryfińskim Stadionie Miejskim ostatni mecz sparingowy rozegra IV-ligowy Energetyk Gryfino. Przeciwnikiem będzie Odra Chojna. Wstęp wolny.

7

10. edycja jednego z najpopularniejszych w Polsce rajdów na orientację - Włóczykij Trip Extreme - odbędzie się na terenie powiatu gryfińskiego oraz obszarach z nim sąsiadujących. W tym roku organizatorzy przygotowali trasy 25 i 50 kilometrowe. Co prawda zapisy już się zakończyły, ale warto przyjść na start zobaczyć zawodników biorących udział w tej wymagającej dyscyplinie jaką jest długodystansowa orientacja. Start trasy na 50 km zaplanowany został o godzinie 16:00, a 25 km na godzinę 17:30. Bazą rajdu jest Gimnazjum nr 1 im. Olimpijczyków Polskich w Gryfinie.

O godzinie 21:15 rozpocznie się ostatni już koncert w ramach festiwalu Włóczykij. Zagrają Żółte Kalendarze oraz Dubska. Ci pierwsi to grupa złożona z czołowych postaci gorzowskiej sceny muzycznej. Jej członkowie współtworzyli m.in. takie formacje jak Kawałek Kulki, UL/KR, Drekoty czy Kamiński i Brożek. Legendarny gorzowski spleen. Natomiast zespół Dubska powstał w Bydgoszczy w 1999 roku. Początkowo muzyka zespołu niemal pozbawiona była wokalu a na główny plan wysunięta była jazzująca sekcja dęta. Muzyka jaka powstawała w pierwszym okresie działalności zespołu inspirowana była reggae i ska z licznymi elementami dubu. Kilka lat później w zespole pojawili się wokaliści, Marcin Muszyński i Dymitr Czabański, co spowodowało zwrot muzyki Dubska w kierunku piosenek. Bilety w cenie 28 zł dostępne są przed koncertem.

5 MARCA 2017 (NIEDZIELA)

GLHA czyli Gryfińska Liga Halówki Amatorskiej. Ostatnia już, 14 kolejka spotkań rozpocznie się o godzinie 10:00 od hitowego starcia Błękitu Pniewo z Odrą Gryfino. Mimo że drużyna z Pniewa ma już zapewnione mistrzostwo to szykuje się bardzo ciekawe spotkanie, ponieważ Odra wciąż walczy o 2 pozycję. Następnie o godzinie 11:00 spotkają się Wrangler i Adriabud, o godzinie 12:00 Czarni Lubanowo z Aby Na Remis, a na koniec o godzinie 13:00 Polonia Gryfino i RADIMAR sklepwnetrz.pl. Wstęp na widownię bezpłatny. Wszystkie mecze odbywają się w hali Zespołu Szkół w Gryfinie.

8

O godzinie 16:00 na gryfińskim Stadionie Miejskim mecz sparingowy rozegrają rezerwy Energetyka Gryfino. Przeciwnikiem będzie Zryw Kołbaskowo. Wstęp wolny.

9

8 MARCA 2017 (ŚRODA)

Dzień Kobiet rozpocznie się dość nietypowo. W godzinach 15:15-16:30 na Nabrzeżu Miejskim w Gryfinie będzie odbywał się Międzynarodowy Strajk Kobiet. Szczegóły na stronie www.facebook.com/events/976792102452347

10

O godzinie 17:00 w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie rozpocznie się wernisaż wystawy zatytułowanej "Kobieta na początku XX wieku". Zwiedzający zobaczą między innymi kolekcję oryginalnych pocztówek z których, najstarsza pochodzi z 1904 roku. Na wszystkich figurują kobiety, a ich wygląd, sposób przedstawienia i niejednokrotnie "mrugnięcie okiem" do adresata jest skarbnicą wiedzy o tamtych czasach. Zaprezentowane zostaną także gazety z początku lat 30-tych, które całe strony poświęcały modzie kobiecej, a także załączały arkusze z wykrojami. Pokazane zostanie również sportowe, aktywne i pełne emocji oblicze kobiety. Część ekspozycji zawiera przedruki zdjęć wykonanych podczas igrzysk olimpijskich w latach 1932 i 1936. Przedstawione eksponaty pochodzą z kolekcji gryfinianina Henryka Tabaki. Wstęp wolny.

11

Kolejną propozycję z okazji Dnia Kobiet przygotował: Gryfiński Dom Kultury, zespoły Ad Hoc, Desire oraz Agata Żurowska i Emilia Bulsa. Zapraszają wszystkie panie na babski wieczór z piosenką pod hasłem "Jaka to melodia?". Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00 w pubie Wrota do Sławy Andrzeja Suszka.

12

Także w czasie Wieczornego Biegania w Gryfinie przygotowana zostanie mała niespodzianka dla biegających pań z okazji Dnia Kobiet. Bieg ma charakter towarzyski, bez opłat. Długość trasy zazwycza wynosi od 5 do 10 km. Start o godzinie 19:00 obok Tawerny na Nabrzeżu Miejskim w Gryfinie.

13

KINO GRYF

W związku z trwającym festiwalem Włóczykij gryfińskie kino ma przerwę w pracy do 9 marca.

WYSTAWY

W Gryfinie w nabliższym tygodniu zaplanowane zostały dwie wystawy:

1. Wystawa fotografii Macieja Kurkiewicza - autor jest mieszkańcem Gryfina, a wystawa wpisana jest w oficjalny program 11. Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podroży Włóczykij. Zaprezentowane zostaną prace z Gryfina i okolic, jak również z podróży w m.in.: Karkonosze, do Szwajcarii, Włoch, Austrii, na Bałkany.

MIEJSCE: Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie, ul. Nadodrzańska 1, Nabrzeże Miejskie
TERMIN: do 6 marca 2017 w godz. 9:00-17:00

14

2. Wystawa "Stanisław Rzeszowski - zasłużony mieszkaniec Gryfina" - celem wystawy jest zapoznanie mieszkańców z człowiekiem, który w latach 1965-85 mieszkał w Gryfinie i pracował jako nauczyciel historii oraz bibliotekarz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie. Napisał wiele przewodników turystycznych oraz publikacji o tematyce krajoznawczej dotyczącej naszego regionu.

MIEJSCE: Galeria Mansarda w Bibliotece Publicznej w Gryfinie, ul. Kościelna 24
TERMIN: do 18 marca 2017

Najbliższe wydarzenia

Wystawa prac Stowarzyszenia Na Recz Osób Niepełnosprawnych MOST
21 09 2020 - 21 09 2020
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Wystawa prac Stowarzyszenia Na Recz Osób Niepełnosprawnych MOST
22 09 2020 - 22 09 2020
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Wystawa prac Stowarzyszenia Na Recz Osób Niepełnosprawnych MOST
23 09 2020 - 23 09 2020
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Czwartki Lekkoatletyczne
23 09 2020 - 23 09 2020
Stadion sportowy, ul. Iwaszkiewicza 70