W piątek 9 grudnia 2016 r. o godzinie 17:00 w gryfińskim Centrum Informacji Turystycznej na Nabrzeżu Miejskim odbędzie się spotkanie autorskie z Małgorzatą i Ryszardem Mateckimi. Tematem będzie nowo wydany przewodnik zatytułowany "Zachodnie zakole Odry - wokół Puszczy Piaskowej. Tom I". Wstęp wolny.

O publikacji:
Tajemnicze szachownice i malowidła w malutkim kościółku, ogromne głazy i jedyna w Europie pamiątka po przyrodzie sprzed 5 tysięcy lat, ogromne cmentarzysko mamutów, Mała Francja, park stworzony z miłości....
Od dłuższego czasu brakowało popularnego przewodnika po południowej części naszego województwa, które przyciąga niezwykłą różnorodnością ukształtowania terenu, ciekawą historią, architekturą i przyrodą. Lukę tę uzupełnił w końcu wyczekiwany przewodnik "Zachodnie Zakole Odry" autorstwa Małgorzaty i Ryszarda Mateckich. Tom pierwszy obejmuje teren Puszczy Piaskowej wraz z przyległymi miejscowościami. Autorzy skupiają się nie tylko na suchych informacjach, ale podają mnóstwo anegdot i ciekawostek z opisywanego terenu ilustrując je współczesnymi i archiwalnymi fotografiami. Dodatkowym atutem są szczegółowe mapy z naniesionymi informacjami przydatnymi turyście.

Do wiosny mają pojawić się następne dwa tomy, które pozwolą na spędzenie trzech intensywnych weekendów na jeszcze niedocenianym pod względem turystycznym kawałku naszej ziemi.

plakat

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń