We wtorek 8 listopada w siedzibie Centrum Informaji Turystycznej w Gryfinie odbył się wernisaż wystawy portretów autorstwa Moniki Kuriaty. Było to wyjątkowe spotkanie, którego klimat stworzyli aktorzy gryfińskiego Teatru Bomba Bomba będący inspiracją do stworzenia prezentowanej kolekcji. Wiele portretów było również efektem spotkania i współpracy z niemieckim Theatergruppe Bärenherz ze Schwedt.
Prace powstały z wewnętrznej potrzeby uchwycenia tego, co w tych postaciach zachwyca:  uroku, wyjątkowości, plastyczności i dobrej energii jaką tworzą na scenie.
Tą dobrą energię wyczuwało się również podczas wernisażu. Były kwiaty, piosenki i opowieści. Szczególnym momentem było wręczenie autorce prac,  które przygotowali dla niej aktorzy Teatru Bomba Bomba. Prace pozostawały w tematyce wystawy, ponieważ były portretami Pani Moniki.

Autorka prac prezentowanych na wystawie jest gryfinianką, absolwentką PLSP w Szczecinie i Uniwersytetu Szczecińskiego. Maluje, rysuje, zajmuje się grafiką komputerową, fotografią, montażem filmu. Lubi przyglądać się światu i opowiadać o tym poprzez swoją twórczość. Inspiruje ją wiele rzeczy - przyroda, kwiat, ptak, drzewo, człowiek, świat realny i świat fantazji, baśni, emocji.
 
Wystawę można zwiedzać do 18 listopada w godzinach 9.00-17.00.
Zapraszamy!

 

Najbliższe wydarzenia

Wystawa obrazów Marianny Bieniek
29 01 2020 - 29 01 2020
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Wystawa obrazów Marianny Bieniek
30 01 2020 - 30 01 2020
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Wystawa obrazów Marianny Bieniek
31 01 2020 - 31 01 2020
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie