W sobotnie przedpołudnie 8 października 2016 r. pogoda nie rozpieszczała, ale wbrew pozorom nie było tak źle. Przez chwilę pokropił drobny deszczyk, postraszył i sobie poszedł gdzieś dalej. Jednak sam fakt niepewnej pogody, 12 stopni na dworze oraz kiepskie poprzednie dni sprawiły, że wielu potencjalnych chętnych odpuściło i na starcie 81 edycji Masowych Biegów Przełajowych stanęło sporo mniej zawodników jak w edycji kwietniowej.

Frekwencja mniejsza (zawody ukończyło łącznie 474 zawodników i zawodniczek), ale emocji nie brakowało. Tradycyjnie na szyjach wszystkich, którzy bieg ukończyli zawisły pamiątkowe medale. Były także fajne koszulki i dyplomy dla pierwszych dziesięciu w kategoriach. Najlepsi dostali także nagrody rzeczowe.

do tekstu

Oprócz mieszkańców gminy Gryfino na wydarzenie przybyli także biegacze z innych rejonów naszego województwa. Startowali młodzi zawodnicy z Chojny, Dobrej Nowogardzkiej, Goleniowa, Polic, Pyrzyc, Stargardu i Szczecina.

Impreza została wsparta finansowo przez Województwo Zachodniopomorskie oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gryfinie.